Nė bazė tė Urdhrit tė kryeministrit, nr. 99, datė 21.02.2015 "Pėr miratimin e strukturės sė Agjencisė Kombėtare tė Provimeve”, AKP-ja ėshtė riorganizuar nė tre drejtori dhe gjashtė sektorė. Numri i punonjėsve ėshtė 38. Organika aktuale e institucionit ėshtė si vijon:

Drejtor i Pėrgjithshėm
Agjencia Kombėtare e Provimeve, prej Shkurtit 2014, drejtohet nga znj. Rezana Vrapi.

Znj. Rezana Vrapi

Pozicioni: Drejtoreshė e Pėrgjithshme
Arsimi i Lartė: Gjuhė Shqipe dhe Letėrsi
E-Mail rezana.vrapi@akp.gov.al
Tel/fax: 042419257
Paga: Kategoria II-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

JETĖSHKRIMI:
Znj. Vrapi ka kryer studimet universitare nė degėn gjuhe letėrsi. Ka njė eksperiencė tė gjatė nė fushėn e vlerėsimit (1998 e nė vazhdim). Ajo ėshtė autore e tė gjitha testeve tė gjuhės shqipe dhe letėrsisė (Provimi i Lirimit dhe Matura Shtetėrore). Njėkohėsisht ėshtė certifikuar nga institutucione tė rėndėsishme, si: Cambridge, ETS dhe CITO dhe si specialiste dhe trajnere nė fushėn e vlerėsimit.

Znj. Ermira Jatro

Pozicioni: Sekretare e Titullarit
Arsimi i Lartė: Ekonomist Agrobiznes
Kontakt: ermira.carcani@akp.gov.al
Tel/fax: 042419257
Paga: Kategoria IV-C (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).
Drejtoria e Provimeve tė Shtetit

Znj. Heliona Mico

Pozicioni: Drejtore Drejtorie
Arsimi i Lartė: Juridik, Master Administrim Publik
Kontakt: heliona.mico@akp.gov.al
Tel/fax: 044504594
Paga: Kategoria II-b (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Sonila Bushi

Pozicioni: Specialiste nė Drejtorinė e Provimeve tė Shtetit
Arsimi i Lartė: Inxhinieri Elektronike/Informatikė Ekonomike
Kontakt: sonila.bushi@akp.gov.al
Tel/fax: 044504594
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Z. Jeton Stojku

Pozicioni: Specialist nė Drejtorinė e Provimeve tė Shtetit
Arsimi i Lartė: Inxhinieri Matematike Informatike
Kontakt: jeton.stojku@akp.gov.al
Tel/fax: 044504594
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Leonora Konomi

Pozicioni: Specialiste nė Drejtorinė e Provimeve tė Shtetit
Arsimi i Lartė: Matematikė
Kontakt: leonora.konomi@akp.gov.al
Tel/fax: 044504594
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Enkelejda Rama

Pozicioni: Specialiste nė Drejtorinė e Provimeve tė Shtetit
Arsimi i Lartė: Juridik
Kontakt: enkelejda.rama@akp.gov.al
Tel/fax: 044504594
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).
Drejtoria e Vlerėsimit tė Arritjeve

Znj. Antonieta Luli

Pozicioni: Drejtore Drejtorie
Arsimi i Lartė: Matematike
Kontakt: antonieta.luli@akp.gov.al
Tel/fax: 044504595
Paga: Kategoria II-b (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Sektori i Vlerėsimit tė Arritjeve

Znj. Eglantina Sholla

Pozicioni: Pėrgjegjėse e Sektorit tė Vlerėsimit tė Arritjeve
Arsimi i Lartė: Fizikė
Kontakt: eglantina.sholla@akp.gov.al
Tel/fax: 044504595
Paga: Kategoria III-a/1 (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Arta Arapi

Pozicioni: Specialiste nė Sektorin e Vlerėsimit tė Arritjeve
Arsimi i Lartė: Gjuhė Letėrsi
Kontakt: arta.arapi@akp.gov.al
Tel/fax: 044504594
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Z. Banush Bana

Pozicioni: Specialist nė Sektorin e Vlerėsimit tė Arritjeve
Arsimi i Lartė: Matematikė
Kontakt: banush.bana@akp.gov.al
Tel/fax: 044504595
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Mimoza Berisha

Pozicioni: Specialiste nė Sektorin e Vlerėsimit tė Arritjeve
Arsimi i Lartė: Anglisht
Kontakt: mimoza.berisha@akp.gov.al
Tel/fax: 044504595
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Afėrdita Mėhilli

Pozicioni: Specialiste nė Sektorin e Vlerėsimit tė Arritjeve
Arsimi i Lartė: Gjeografi
Kontakt: aferdita.mehilli@akp.gov.al
Tel/fax: 044504595
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Aleksandra Kaēorri

Pozicioni: Specialiste nė Sektorin e Vlerėsimit tė Arritjeve
Arsimi i Lartė: Biologji-Kimi-Botanike
Kontakt: aleksandra.kacorri@akp.gov.al
Tel/fax: 044504595
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Sektori i Administrimit tė Testit, Analizės dhe Psikometrisė

Znj. Valbona Saraēi

Pozicioni: Pėrgjegjėse e Sektorit tė Administrimit tė Testit, Analizės dhe Psikometrisė.
Arsimi i Lartė: Informatikė
Kontakt: valbona.saraēi@akp.gov.al
Tel/fax: 042253864
Paga: Kategoria III-a/1 (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Z. Ismet Nesimi

Pozicioni: Specialist nė Sektorin e Administrimit tė Testit, Analizės dhe Psikometrisė.
Arsimi i Lartė: Matematikė Fizikė
Kontakt: ismet.nesimi@akp.gov.al
Tel/fax: 042253864
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Eglantina Shtylla

Pozicioni: Specialiste nė Sektorin e Administrimit tė Testit, Analizės dhe Psikometrisė.
Arsimi i Lartė: Gjuhė Letėrsi
Kontakt: Eglantina.shtylla@akp.gov.al
Tel/fax: 042253864
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Z. Pllumb Hoda

Pozicioni: Specialist nė Sektorin e Administrimit tė Testit, Analizės dhe Psikometrisė.
Arsimi i Lartė: Inxhinieri Elektrike
Kontakt: pllumb.hoda@akp.gov.al
Tel/fax: 042253864
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Z. Endri Qejvanaj

Pozicioni: Specialist nė Sektorin e Administrimit tė Testit, Analizės dhe Psikometrisė.
Arsimi i Lartė: Inxhinieri Informatike
Kontakt: endri.qejvanaj@akp.gov.al
Tel/fax: 042253864
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Suela Nexhipi

Pozicioni: Specialist nė Sektorin e Administrimit tė Testit, Analizės dhe Psikometrisė.
Arsimi i Lartė: Informatikė Ekonomike
Kontakt: suela.nexhipi@akp.gov.al
Tel/fax: 042253864
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).
Drejtoria e Bazės sė tė Dhėnave dhe Sistemeve

Z. Arben Fagu

Pozicioni: Drejtor Drejtorie
Arsimi i Lartė: Matematikė
Kontakt: arben.fagu@akp.gov.al
Tel/fax: 042259654
Paga: Kategoria II-b (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Sektori i Pranimeve nė IALP dhe Regjistrit tė Studentėve tė IAL-ėve

Znj. Edlira Bellova

Pozicioni: Pėrgjegjėse e Sektorit tė Pranimeve nė IALP dhe Regjistrit tė Studentėve tė IAL-ve
Arsimi i Lartė: Informatikė
Kontakt: edlira.bellova@akp.gov.al
Tel/fax: 042259654
Paga: Kategoria III-a/1 (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Feruze Shakaj

Pozicioni: Specialiste nė Sektorin e Pranimeve nė IALP dhe Regjistrit tė Studentėve tė IAL-ve
Arsimi i Lartė: Matematikė
Kontakt: feruze.shakaj@akp.gov.al
Tel/fax: 042259654
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Z. Berti Tona

Pozicioni: Specialist nė Sektorin e Pranimeve nė IALP dhe Regjistrit tė Studentėve tė IAL-ve
Arsimi i Lartė: Inxhinieri Minerare
Kontakt: berti.tona@akp.gov.al
Tel/fax: 042259654
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).
Sektori i Regjistrit tė Nxėnėsve nė Arsimin Parauniversitar

Znj. Emiranda Loka

Pozicioni: Pėrgjegjėse e Sektorit tė Regjistrit tė Nxėnėsve nė Arsimin Parauniversitar
Arsimi i Lartė: Informatikė
Kontakt: emiranda.loka@akp.gov.al
Tel/fax: 042259654
Paga: Kategoria III-a/1 (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Feruze Hebibasi

Pozicioni: Specialiste nė Sektorin e Regjistrit tė Nxėnėsve nė Arsimin Parauniversitar
Arsimi i Lartė: Inxhinieri Elektronike
Kontakt: feruze.hebibasi@akp.gov.al
Tel/fax: 042259654
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Ernela Mecani

Pozicioni: Specialiste nė Sektorin e Regjistrit tė Nxėnėsve nė Arsimin Parauniversitar
Arsimi i Lartė: Informatikė
Kontakt: ernela.mecani@akp.gov.al
Tel/fax: 042259654
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Z. Alfons Harizaj

Pozicioni: Specialist nė Sektorin e Regjistrit tė Nxėnėsve nė Arsimin Parauniversitar
Arsimi i Lartė: Matematikė
Kontakt: alfons.harizaj@akp.gov.al
Tel/fax: 042259654
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).
Sektori i Administrimit tė Sistemeve

Z. Olsion Pollogati

Pozicioni: Specialist nė Sektorin e Administrimit tė Sistemeve
Arsimi i Lartė: Informatikė-Ekonomike
Kontakt: olsion.pollogati@akp.gov.al
Tel/fax: 042259654
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Eugerta Teqja

Pozicioni: Specialiste nė Sektorin e Sektorin e Administrimit tė Sistemeve
Arsimi i Lartė: Inxhinieri Telekomunikacioni
Kontakt: eugerta.teqja@akp.gov.al
Tel/fax: 042259654
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).
Sektori i Shėrbimeve Mbėshtetėse

Z. Eduard Meēaj

Pozicioni: Pėrgjegjės i Sektorit tė Shėrbimeve Mbėshtetėse
Arsimi i Lartė: Financė/Kontabilitet
Kontakt: eduard.mecaj@akp.gov.al
Tel/fax: 042253864
Paga: Kategoria III-a/1 (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Z. Agim Alia

Pozicioni: Jurist
Arsimi i Lartė: Juridik, Master nė Studime Evropiane
Kontakt: agim.alia@akp.gov.al
Tel/fax: 042253864
Paga: Kategoria IV-a (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Liljana Drinziu

Pozicioni: Specialiste Finance
Arsimi i Lartė: Ekonomi Agrobiznes
Kontakt: liliana.drinziu@akp.gov.al
Tel/fax: 042253864
Paga: Kategoria IV-c (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).

Znj. Ermira Ēarēani

Pozicioni: Specialiste Arkivi/Protokolli
Arsimi i Lartė: Juridik
Kontakt: ermira.carcani@akp.gov.al
Tel/fax: 042253864
Paga: Kategoria IV-c (Llogaritja sipas VKM Nr.545 datė 11.08.2011 i ndryshuar dhe VKM 717 datė 23.06.2009" i ndryshuar).